REKLAMY NAJDETE V RUBRICE NÁSTĚNKA! JESTLI JE UVIDÍM JINDE TAK MAŽU!!

DBSK / TVXQ - info

22. srpna 2011 v 19:53 | Nao-chan

Info:

(click c.č.)


Žánr:
K-pop, J-pop a capella (pochází z popu).
DBSK (jinými názvy TVXQ nebo TVXfQ - což je akronym pro Tong Vfang Xien Qi, je kvinteto z Jižní Koreje. Tato chlapecká skupina byla vytvořena jednou agenturou s názvem SM Entertainment v roce 2003. V Jižní Koreji jsou znamí jako Dong Bang Shin Ki (DBSK) nebo Dong Bang Shin Gi. Později byli v Japonsku představeni jako Tohoshinki. Zkratka TVXQ je protejšek názvu přeložený do čínštiny, tato zkratka je používána pro všechny produkty a reklamy mimo Japonsko.

Hudební styl:
Původně jejich styl byl publikován jako -a capella- ale později se přesunuli na styl K-pop a J-pop (Korejský a Japonský). Jejich velký debutem je píseň "Hug" což byla označována za -bublegum píseň-, ale jejich následná píseň "The Way U Are" byla stylu Dance / R & B, byla kompletně stylizovaná a chorografický přispůsobená. Avšak jejich píseň na prvním albu "I Belive" byla spíše balada. Skupina uzavřela rok albem Chrismas Album. Vzhledem k jejich volnosti hudby v roce 2004, vykazovala skupina velkou univerzálnost ve velkém stylu.

Historie:
Každy z čelnů skupiny, vymyslel název skupiny. Jejich název vznikl pozdle souhvězdí Cassiopea, které má pět hvězd jako je členů kapely a písmena TVXfQ tvoří na klávesnici tvar tohoto souhvězdí. Návrh byly Oh Jang Yook Bu (pět visceras - což má být vnitřní orgán), Dong Bang Pae Bul, nakonec byly tyto názvy zamítnuty proto že byli v Hanja (korejské písmo) nevyhovující a neestetické.

Své první vystoupení učinili 26. prosince 2003 v průběhy přehlídky zpěvačky BoA. Zazpívali společně s BoA-ou (nebudu to skloňovat jde to špatně) píseň "Hug" a "O Holy Night". Po třech měsících debutová píseň "Hug" obsadí první příčky a skupina vydává první album Tri-angle.

V průběhu roku 2005 rozšíří svou kariéru i v Japonsku. Vydají další debutovou píseň "Stay with Me Tonight" a v průběhu roku přezpívanou debutovou píseň "Hug" do angličtiny. Dále vypustí do světa další singly "Somebody to Love" a "My Destiny" a v Koreji album "Rising Sun". Když má skupina tancovat na živém koncertě s propagací "Rising Sun" Hero si zraní nohu a tak nemůže tancovat a je nahrazen jiným tanečníkem. Chlapci si také zahráli v ruzných seriálech a dramatech například Nonstop 6 (Rainbow Romance) a hráli v divadle Banjun. Na konci roku dostávají ocenění za nejlepší klip k písni "Rising Sun". Dne 14. června byly DBSK a BoA označeni za PR mluvči za město Los Angels.

V roce 2006 mají své první turné, jeli do Malajsie, Thajska, Číny a Japonska. V tomto roce vydávají první album v Japonsku vydané s názvem "Herd, Mind and Soul". V tomto roce vyhráli i soutěž Thajsko Music Awards. Hity se staly písně "Sky" a "Miss You/'O'-Sei.Han.Gō". Na špičky se dostali se singly "Begin" a "The Fighting Spirit Of The East". Po těchto hitech se vrátili do Koreje aby stvořili třetí album s názvem "O-Jung.Ban.Hap." Toto album vydali 29. září 2006. Název odráží název písně, který má téma rozkladu a korupce. Poté uvedli píseň "Ballons", a "Get Me Some", později píseň "White Lie" všechny tyto písně skládal Xiah Junsu. Píseň "Ballons" má vyjadřovat o nevinosti v dětství. Taky v tomto roce hráli v divadelních hrách "X-man", "Heroine 6" a "Ya Shim Man Man". Hero Jaejoong stvárnil hrdinu Yunchun Micky a působil v komedii "MBC's Goldfish". Jejich DVD "All About TVXQ" se prodalo přes 100 000. V roce se odhalil veliký skandál zpěváha Hero-a, který zjistil že je adoptovaný.

Dostáváme se do roku 2008. V tomto roce skupina odhalí píseň "Purple Line" jehož skladatel dělal i předešlé písně "Rising Sun" a "O-Jung.Ban.Hap". Po těchto písních skupina pustí do světa další album s názvem "T". Poté další píseň s názvem "Kiss Shita Mama, Sayonara", kterou složili členové Micky Yuchun a Hero Jaejoong a svou vlastní verzi písně "LAST Angel" z alba "T". Po těchto písních přicházejí další písně "Beatiful You / Sennen Koi Uta", "Why Did I Fall In Love With You?"

Nejnovější píseň je píseň "MIROTIC", kterou uvedli 26. září 2008. Název složili Remee, Troelsen a Lucas Secon, který také napsal "Look Who's Talking Now" a debutové album Boa-y "Eat You Up" a KennyWormald, který pracoval s osobnostmi jakou jsou Justin Timberlake, Chris Brown a Christina Aguilera. Album "Mirotic" je nyní nejprodávanější album roku 2008 v Koreji.

Členové:
Prvním členem byl Kim Junsu, ve věku 12-ti let, jeho debutové jméno je Xiah Junsu a umělecké jen Xiah. Poté přišel Jung Yungo, který se do skupiny dostal přes tančení soutěže, debutové jméno je Yun Ho a jeho umělecké jméno je U-now. Dalé tu máme Kim Jaejoong, debut je Youngwoong Jaejoong ale umělecké jméno je jméno Hero. Dále Shim Changmin, jako debutové jméno Choikang Changmin a umělecké Max, v korejštině Choikang znamená "nejmocnější". Rok před prvním debutem se přidal poslední člen Park Yoochun debutové jméno Micky Yoochun a umělecké jen Micky.

Sólové činnosti:
Xiah - má sólo v písni "Betiful Thing" což je OST k drama Vacation, složil "White Lies", složil a zpíval "My Page", složil sólo "Rainy Night" a napsal text k písni "Picture of You", která zazní v albu MIROTIC.

Micky - napsal píseň "Space", tvořil i své sólo v písni "Fox Rain", psal text pro píseň "Holding Back The Tears", napsal text a zazpíval sólo k písni "My Girlfriend", debutoval hudební video "Let Girl", složil píseň "Kiss" s Hero-em a složil píseň "Love Love Pa".

Hero - zpíval píseň "Greeting" OST drama A Millionaire's First Love, spolupracoval s The Grace na písni "Just for One Day", psal text k písni "Kiss" s Micky-m, sólově zpíval píseň "Forgotten Season" což je předělávka z původní písně Lee Yong a je jako 11 píseň na albu MIROTIC, psal text refrénu k písni "Wrong Number", hraje v teledrama "Heaven's Postman" a složil píseň "Do Not Cry my Lover".

Max - napsal píseň "Evergreen", text písně "Wild Soul" a "TRICK" a napsal korejský text pro píseň "Love in the Ice".

U-know - před skupinou tancoval se zpěvačkou Dana, pomohl s písní "Spokesman" nazpíval sólo "Crazy Life", napsal text písně "Wrong Number" z alba MIROTIC a text písně "Love after Love" z alba Rising Sun.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama